Čo je CrossFit?

co je corssfit apcf1
ČO JE CROSSFIT?
Crossfit je silovo-kondičný program zostavený z funkčných pohybov, ktorý je neutrálne variabilný a vykonávaný vo vysokej intenzite.
Intenzita tréningov je nastavovaná individuálne pričom sa kladie dôraz na technicky správne vykonávanie jednotlivých prvkov CrossFitu.
CrossFit sa teší mimoriadnej popularite, preto je potrebné rozlišovať ho na profesionálny až vrcholový šport, kedy sa crossfiteri zúčastňujú súťaží alebo na rekreačný a výkonnostný program, ktorým si zlepšujete zdravie, kondíciu a postavu.
V Alpha Prime CrossFit sa venujeme hlavne druhej skupine. Učíme ľudí ako majú správne dvíhať rôzne bremená, ako pracovať s vlastným telom, behať atď.
Naše tréningy nie sú identické, takže ľudia neupadajú do stagnácie. Nové tréningové podnety im zabezpečujú kontinuálny progres a zlepšovanie sa.
CrossFit je určený skoro pre všetkých. Zdravotné problémy je však vhodné prekonzultovať s trénerom. Individuálne tréningy sú vhodné na odstránenie špecifických problémov alebo na rozvoj určitej zložky CrossFitu, ktorú chce klient zlepšiť.
Väčšina tréningov je v CrossFite skupinových kvôli atmosfére plnej motivácie. Členovia skupín sa navzájom podporujú, čo je jedným z najväčších rozdielov oproti trénovaniu v bežnej posilňovni.
Workouty
Cvičenie sa každý deň líši a upravuje tak, aby pomohlo každému športovcovi dosiahnuť jeho ciele. CrossFit tréningy sú prispôsobené ľuďom v akomkoľvek veku a úrovni zdatnosti.
Životný štýl
Crossfit je životný štýl, ktorý spája ľudí aj mimo gymu. Filozofia CrossFitu sa ti dostane hlboko pod kožu. Len tu stretneš ľudí čo sa navzájom motivujú a podporujú. Pri cvičení, ale aj mimo neho.
Komunita
CrossFit sa teší popularite po celom svete. Vo viac než 13 000 licencovaných pobočkách si môžeš zatrénovať sám alebo s priateľmi. Pridaj sa k nám!
Neustále variácie
Variabilita a rôznorodosť je to, čo zažiješ pri WOD- workout of the day. Nuda, ktorá by ťa mohla postretnúť pri rovnako ladených tréningoch ti tu určite nehrozí.
Funkčný pohyb
CrossFit používa bezpečné, účinné a efektívne pohyby podobné tým, ktoré používate každý deň v živote.
Vysoká intenzita
Pri tréningoch CrossFitu sa hladina intenzity upravuje tak, aby vyhovovala každému jednotlivcovi a smerovala k zlepšeniu kondície.